Řekněme si na rovinu. Kdo z vás může nabíjet telefon bezdrátově? 😉 Nokia Lumia 920 je jedním z mála telefonů, které tento standart (Qi) podporují. Škoda, že bezdrátová nabíječka není součástí balení, ale musí se dokoupit zvlášť. Tento standart se však začne rozšiřovat postupně i mezi další výrobce telefonů a pochopitelně i dalších mobilních zařízení. Tak ač investice není zanedbatelná, tak je použitelná napříč různými zařízeními. Neomezuje vás totiž žádný typ konektoru, či jeho umístění.

Nokia FatBoy je polštářek jehož využití se nabízí třeba na nočním stolku. Stačí telefon položit a už se nabíjí. Doba nabíjení do plné kapacity je o cca 10 % delší než s drátovou nabíječkou. Do tohoto polštářku je vložena bezdrátová nabíjecí podložka DT-900, tu lze přes suchý zip vyjmout a používat extra.

Design obojího je super, to se nedá ale říct o adaptéru do zásuvky, který je jednak nepochopitelně v bílé barvě (ostatní je černé, nebo další barvy dle výběru) a její design je také subjektivně lehce mimo. Nerozumím také použitým konektorům, USB standart by byl jistě příjemnější.